Jak działa AliHelper – szczegółowy przewodnik

W dzisiejszym świecie zakupów online wiele usług może sprawić, że zakupy będą nie tylko przyjemne, ale także opłacalne. Jednym z takich narzędzi jest AliHelper. Jest to rozszerzenie przeglądarki stworzone w celu uproszczenia zakupów na platformie AliExpress. Pomaga kupującym znaleźć największe rabaty, śledzić zmiany cen, śledzić paczki itp. Dowiedzmy się, jak działa AliHelper.

Co to jest AliHelper

AliHelper to bezpłatne rozszerzenie przeglądarki, które integruje się z interfejsem AliExpress i zapewnia kupującym dodatkowe informacje o produktach i sprzedawcach. Rozszerzenie jest dostępne dla wszystkich popularnych przeglądarek, w tym Google Chrome, Firefox, Opera i Safari.

Jak działa AliHelper

AliHelper działa automatycznie, gdy tylko odwiedzisz AliExpress. Jednak pełna funkcjonalność AliHelper działa na stronach produktów. W każdym razie, aby uzyskać dostęp do zestawu narzędzi wtyczki po instalacji, należy kliknąć pasek z obrazkiem pieska. Znajduje się on w lewym dolnym rogu ekranu. Następnie rozważymy działanie rozszerzenia na przykładzie wszystkich funkcji.

Co to jest AliHelper

Funkcje AliHelper

Historia zmian cen

AliHelper pokazuje wykres zmian cen produktu w określonym czasie. Pozwala to kupującemu określić, czy aktualna cena jest korzystna, czy też produkt został już sprzedany po niższej cenie. Wykres można wyświetlić zarówno na karcie produktu, pod zdjęciem, jak i w interfejsie rozszerzenia w sekcji “Zmiana ceny”, klikając przedostatnią sekcję z kwotą.

Jak działa AliHelper - Historia zmian cen

Jeśli symbole są czerwone, oznacza to, że cena produktu została ostatnio podwyższona, jeśli zielone – obniżona. A jeśli w tym miejscu znajduje się białe zero, oznacza to, że cena nie uległa ostatnio zmianie.

Śledzenie rabatów

Jeśli widzisz, że cena została ostatnio podniesiona, ale zwykle produkt jest tańszy lub po prostu chcesz poczekać na lepszą ofertę, w sekcji “Zmiany cen” AliHelper kliknij przycisk “+ Obserwuj cenę”.

Jak działa AliHelper -Śledzenie rabatów

Gdy cena spadnie, otrzymasz powiadomienie push lub e-mail od AliHelper, w zależności od ustawień.

Okno ustawień pojawi się po kliknięciu ikony nakrętki.

Można tam również zmienić schemat kolorów, język itp.

Sprawdzanie wiarygodności sprzedawców

Kolejnym ważnym niuansem zakupów na platformach handlowych jest ocena konkretnego sklepu, w którym planujesz złożyć zamówienie. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy obecna rosyjska wersja strony Aliexpress pokazuje okrojoną ocenę, a ponadto sprzedawca może ją sfałszować. Domyślnie można go zobaczyć natychmiast, na paskach na zdjęciach towarów podczas wyszukiwania.

Zielony kolor oznacza oferty wiarygodnych sprzedawców, pomarańczowy – tych, których praca ma pewne niedociągnięcia. Czerwony kolor oznacza towary sklepów, do których usług i asortymentu jest wiele pytań.

Aby zobaczyć bardziej szczegółową ocenę, przejdź do karty interesującego Cię produktu i otwórz sekcję “Ocena sprzedawcy” w AliHelper.

Jak działa AliHelper - Sprawdzanie wiarygodności sprzedawców

Jest to 5 obiektywnych kryteriów, których nie można sfałszować. Są one oparte na opiniach prawdziwych użytkowników i informacjach, które rozszerzenie otrzymuje z platformy Aliexpress.

1. Zgodność towarów z opisem;

2. Szybkość reakcji podczas korespondencji;

3. Szybkość wysyłki zamówień;

4. Czas obecności sprzedawcy na AliExpress;

5. Odsetek niezadowolonych kupujących.

Śledzenie przesyłek

Możesz skorzystać z funkcji śledzenia paczek AliHelper na dowolnej stronie Aliexpress. Wprowadź numer śledzenia w polu, kliknij “Dodaj”, a Twoje zamówienie pojawi się na liście. Jeśli klikniesz na numer – możesz zmienić nazwę paczki, aby się w nich nie pomylić. A kiedy paczka dotrze – kliknij ikonę krzyżyka pod ikoną kalendarza.

Jeśli klikniesz na samą ikonę kalendarza, AliHelper wyświetli okno ze wszystkimi informacjami o tej paczce.

Wyświetlanie opinii

Dla wygody użytkowników AliHelper posiada funkcję przeglądania opinii w kompaktowym oknie z filtrowaniem według kraju lokalizacji i dostępności zdjęć.

Jak działa AliHelper - Wyświetlanie opinii

A jeśli chcesz wyświetlić załączone zdjęcie, kliknij jego miniaturę w recenzji.

Podsumowanie

AliHelper to narzędzie dla każdego, kto chce uczynić swoje zakupy na AliExpress tak opłacalnymi i bezpiecznymi, jak to tylko możliwe. Dzięki wygodnym funkcjom rozszerzenie to znacznie upraszcza proces zakupów online, czyniąc go bardziej przejrzystym i dostępnym. Korzystając z niego, można nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także zwiększyć zaufanie do jakości kupowanych towarów. Teraz już wiesz, jak działa AliHelper.

Maria Kolman
Internetowy marketer i autor z 10-letnim doświadczeniem. Stały klient AliExpress od 2015 roku, złożyłem ponad 350 zamówień i wygrałem 23 spory z sprzedawcami. Badam niuanse zakupów i sprzedaży na chińskim rynku, dzielę się zdobytymi informacjami i aktualnościami. Pomagam kupującym na AliExpress znaleźć korzystne oferty i wygrywać spory. Odpowiadam na pytania w komentarzach.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze

Nagłówki: O zakupach na AliExpress, Przewodnik AliHelper - blog o zakupach na AliExpress
Skopiowane!