Jak otworzyć spór na AliExpress

Otwieranie sporu na AliExpress to działanie, które umożliwia ochronę praw kupującego w przypadku problemów z zamówieniem. W niniejszym artykule przedstawiono krok po kroku algorytm, jak otworzyć spór na AliExpress w 2024 roku. Omówiono też wszystkie możliwe sytuacje związane z tym działaniem.

Zresztą, przyczyn do sporów na AliExpress może być znacznie mniej, jeśli kupuje się tylko u sprawdzonych sprzedawców. AliHelper pokaże ocena sprzedawcy na Aliexpress. To darmowe rozszerzenie dla twojej przeglądarki. Pokaże również historię zmian cen, pomoże śledzić przesyłkę, znaleźć podobne produkty itd.

Czym jest spór na AliExpress

To proces rozwiązywania konfliktu między kupującym a sprzedawcą, który pojawia się w przypadku niezadowolenia kupującego z jakości produktu, jego dostawy lub innych aspektów transakcji. Ten mechanizm jest uważany za ważną część platformy AliExpress, zapewniającą ochronę praw i interesów kupujących.

Oto kluczowe aspekty sporu na AliExpress:

 1. Przyczyny sporu. Spór może powstać z różnych przyczyn, na przykład, gdy produkt nie odpowiada opisowi, przychodzi uszkodzony, jest opóźniony w dostawie. Lub gdy kupujący po prostu nie jest zadowolony z jakości produktu.
 2. Otwieranie sporu. Kupujący może otworzyć spór w swoim panelu użytkownika AliExpress. Ważne jest, aby wskazać przyczyny sporu i dołączyć mocne dowody, takie jak zdjęcia lub wideo rozpakowania produktu lub korespondencję ze sprzedawcą.
 3. Współdziałanie ze sprzedawcą. Po otwarciu sporu sprzedawca ma możliwość zaproponowania rozwiązania, na przykład częściowego zwrotu środków lub wysłania nowego produktu. Komunikacja ze sprzedawcą przez platformę AliExpress umożliwia stronom próbę dobrowolnego rozwiązania sporu.
 4. Interwencja AliExpress. Jeśli strony nie mogą dojść do porozumienia, kupujący może zażądać interwencji AliExpress. Platforma zapewnia specjalnych moderatorów, którzy analizują dowody i wydają ostateczną decyzję.
 5. Wynik sporu. W przypadku wygrania sporu kupujący może otrzymać częściowe lub pełne zwrot środków, w tym koszt produktu i dostawy. Wynik sporu może również różnić się w zależności od konkretnych okoliczności.
 6. Terminy. Spór na AliExpress ma określone terminy. Kupujący musi otworzyć spór w określonym czasie po otrzymaniu produktu lub zakończeniu okresu dostawy. Terminy mogą różnić się w zależności od konkretnej transakcji.
 7. Ochrona kupującego. AliExpress przykłada dużą wagę do ochrony praw kupujących. Jeśli sprzedawca nie przestrzega warunków transakcji lub nie dostarcza jakościowego produktu, system sporów pozwala kupującym chronić swoje interesy i uzyskać sprawiedliwe rozwiązanie.

W jakich przypadkach należy otwierać spór

Nieodebranie zamówienia

Jeśli zamówienie nie zostało dostarczone w oczekiwanym czasie lub w ogóle nie dotarło, możesz rozpocząć spór na AliExpress. Aby odzyskać pieniądze lub otrzymać wymianę produktu. Do tego można zaliczyć również problemy z numerem śledzenia. Na przykład, jeśli sprzedawca w ogóle go nie podał lub jeśli numer nie jest śledzony lub jest śledzony, ale produkt wydaje się wysłany pod inny adres. Na przykład do innego kraju.

Otrzymanie uszkodzonego produktu

Jeśli produkt przyszedł uszkodzony, co sprawia, że jest nieprzydatny do użytku lub psuje jego wygląd, możesz otworzyć spór na AliExpress na zwrot środków lub wymianę produktu.

Niejakościowy product

Jeśli rzecz jest wykonana z materiałów niskiej jakości lub ma słabej jakości montaż, co prowadzi do szybkiego zużycia lub niezadowalającej wydajności, jest to poważny powód do otwarcia sporu. Zamówiony produkt powinien być dostarczany z określonymi funkcjami, komponentami lub akcesoriami, a jeśli ich brakuje, może to również stanowić o niezadowalającej jakości. Jeśli nie uda się rozwiązać problemu bezpośrednio ze sprzedawcą, możesz przedstawić swoje roszczenia w formie sporu.

Produkt niezgodny z opisem

Jeśli zakup nie odpowiada deklarowanym cechom lub ma niską jakość, możesz również otworzyć spór. Aby odzyskać pieniądze lub otrzymać rekompensatę. Jednak pamiętaj, że jeśli kupiłeś rzecz, opierając się na zdjęciach w karcie produktu, a nie na tam podanych informacjach, istnieje ryzyko przegranej sporu. Niestety, wielu sprzedawców stara się dołączyć obrazki lub zdjęcia, na których rzecz wygląda komplementarnie. Na przykład, wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości. Również bardziej pochlebne cechy mogą być wskazane w nazwie produktu. Na przykład, u “długiego kabla” mogą być wskazane dość skromne wymiary w karcie produktu.

Niepoprawny rozmiar lub model produktu

Jeśli otrzymany produkt ma nieprawidłowy rozmiar, kolor, model lub inne cechy, możesz otworzyć spór na AliExpress, aby rozwiązać ten problem. Ale najpierw upewnij się, że wybrałeś potrzebne ci opcje przy zamówieniu.

Problemy z płatnością

Jeśli wystąpiły problemy z płatnością za zamówienie, takie jak podwójne pobranie środków lub nieprawidłowe pobranie, otwarcie sporu może pomóc zwrócić środki na twoje konto.

Otwieranie sporu na AliExpress: instrukcja krok po kroku

Zaloguj się na swoje konto na AliExpress i otwórz sekcję “Moje zamówienia”. Znajdź zamówienie, w którym chcesz otworzyć spór.

Otwórz stronę zamówienia i przejrzyj informacje o zamówieniu, w tym status dostawy, datę oczekiwanej dostawy i stan produktu.

Jeśli masz problem z zamówieniem, taki jak niezgodność z opisem, uszkodzenie produktu, niekompletny zestaw itp., kliknij przycisk “Otwórz spór”.

Następnie wybierz jedną z dwóch opcji:

 1. Towar dostarczony częściowo lub w całości (wybierane na przykład w przypadku problemów z jakością)
 2. Towar nie zostal dostarczony (na przykład, gdy upłynął termin dostawy)

Po wybraniu statusu dostawy pojawi się lista przyczyn do wyboru. Należy wybrać jedną z nich i opisać ją poniżej. Można również dołączyć materiały zdjęciowe i wideo.

Po otwarciu sporu sprzedawca ma kilka dni, aby odpowiedzieć i uzgodnić warunki zwrotu, wymiany z kupującym, jeśli to nie zostanie zrobione w terminie, kupujący automatycznie otrzyma pełny zwrot pieniędzy.

Jak otworzyć spór w aplikacji mobilnej

Otwieranie sporu w aplikacji mobilnej AliExpress krok po kroku:

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej AliExpress i otwórz sekcję “Moje zamówienia”. Znajdź zamówienie, w którym chcesz otworzyć spór.
 2. Następnie algorytm działań jest identyczny jak przy otwieraniu sporu na stronie AliExpress.

Kiedy oczekiwać decyzji

Czas oczekiwania na decyzję w sporze na AliExpress może różnić się w zależności od różnych czynników. Platforma podaje pewne orientacyjne terminy, ale mogą one ulec zmianie w zależności od konkretnej sytuacji. Terminy mogą wahać się od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od rodzaju sporu i etapu jego rozpatrywania.

AliExpress dąży do sprawiedliwego rozstrzygnięcia sporów, platforma ma interes w tym, aby proces przebiegał płynnie. Zaufaj systemowi i daj mu czas na analizę sytuacji.

Jak ponownie otworzyć spór na AliExpress

Ponowne otwarcie sporu na AliExpress jest możliwe, jeśli nie kliknęłeś przycisku “Zaakceptuj”, tylko go anulowałeś, okres ochrony nadal obowiązuje, a administracja nie zamknęła eskalowanego sporu na korzyść sprzedawcy. I może być to konieczne w szeregu sytuacji, gdy nie jesteś zadowolony z wyników początkowego sporu. Ważne jest, aby pamiętać, że ponowne otwarcie sporu to poważne oświadczenie i powinno być poparte przekonującymi dowodami. Oto kilka przypadków, kiedy może to być wymagane i jak to zrobić:

 1. Przyszedł wadliwy lub inny produkt. Jeśli otrzymałeś produkt i stwierdziłeś, że jest wadliwy, uszkodzony lub nie odpowiada opisowi, możesz ponownie otworzyć spór. Upewnij się, że masz zdjęcia i inne dowody problemu.
 2. Problemy z numerem śledzenia lub dostawą.
 3. Sprzedawca nie współpracuje. Jeśli sprzedawca nie reaguje na twoje prośby lub odmawia współpracy w ramach początkowego sporu, możesz spróbować otworzyć go ponownie.

Otwieranie ponownego sporu jest podobne do jego otwierania po raz pierwszy.

Ważne jest, aby zauważyć, że ponowny spór należy otwierać tylko w przypadkach. Gdy istnieją obiektywne podstawy do tego. Platforma AliExpress dokładnie rozpatruje spory i przestrzega przejrzystości w procesie rozwiązywania. Ponowne otwarcie sporu to mechanizm ochrony twoich interesów, ale należy go używać odpowiedzialnie. I przestrzegać zasad i warunków platformy.

Dlaczego nie otwiera się spór

Istnieje kilka przyczyn, dla których może wystąpić trudność w otwarciu sporu na AliExpress, i ważne jest, aby je zrozumieć:

 1. Upłynął termin sporu. AliExpress ustala określone terminy na otwarcie sporu po otrzymaniu produktu lub upływie terminu dostawy. Jeśli ten termin upłynął, system może zablokować możliwość otwarcia sporu.
 2. Zamówienie jeszcze nie zostało otrzymane. W niektórych przypadkach nie możesz otworzyć sporu, jeśli zamówienie jeszcze nie zostało dostarczone. Poczekaj, aż zamówienie dotrze. A następnie otwórz spór, jeśli masz problemy z produktem.
 3. Problemy z połączeniem internetowym lub przeglądarką. Czasami techniczne problemy mogą przeszkadzać w otwarciu sporu. Spróbuj odświeżyć stronę lub skorzystać z innej przeglądarki.
 4. Problemy z działaniem strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Problemy techniczne mogą występować także po stronie platformy. Jeśli masz podejrzenia co do tego. Skontaktuj się z pomocą techniczną AliExpress.
 5. Nie wszystkie dane zostały wprowadzone poprawnie. Podczas otwierania sporu ważne jest, aby wprowadzić poprawne dane. Takie jak numer zamówienia, opis problemu i dowody. Błędy w tych danych mogą prowadzić do nieudanej próby otwarcia sporu.
 6. Blokada konta. W rzadkich przypadkach konto na AliExpress może być tymczasowo zablokowane z powodu różnych naruszeń zasad platformy. W takim przypadku możliwość otwarcia sporu również będzie ograniczona.

Jeśli napotkałeś trudności w próbie otwarcia sporu na AliExpress, zaleca się najpierw sprawdzić terminy i poprawność wprowadzonych danych. Jeśli problem nadal występuje, możesz skontaktować się z pomocą techniczną AliExpress, aby uzyskać dodatkową pomoc i poradę. Ważne jest, aby rozwiązywać spory zgodnie z zasadami platformy, aby zapewnić sprawiedliwe rozwiązanie problemu.

Závěr

AliExpress, jako jedna z największych platform online do kupowania towarów z Chin i innych krajów. Pełni rolę pośrednika między milionami kupujących i sprzedawców. Zaangażowanie AliExpress w uczciwe rozstrzyganie sporów między tymi stronami jest oczywiste z kilku powodów: zachowanie reputacji, przyciąganie nowych i umacnianie lojalności istniejących klientów, stymulowanie wysokiej jakości obsługi, zmniejszanie ryzyka oszustw i utrzymanie pozytywnego wizerunku.

AliExpress jest pośrednikiem, który dąży do stworzenia zaufanej przestrzeni dla handlu online. Uczciwe rozwiązywanie sporów to jeden z kluczowych elementów tej strategii. Pozwala platformie rozwijać się, przyciągać nowych użytkowników. I zapewniać bezpieczne i satysfakcjonujące zakupy dla milionów konsumentów na całym świecie.

Ważne jest, aby pamiętać, że proces rozwiązywania sporu na AliExpress może zająć trochę czasu i wymaga staranności przy dostarczaniu dowodów i opisywaniu problemu. Bądź cierpliwy, w żadnym przypadku nie bądź nieuprzejmy dla sprzedawcy lub przedstawicieli platformy. Przestrzegaj instrukcji i regularnie sprawdzaj status swojego sporu.

Maria Kolman
Internetowy marketer i autor z 10-letnim doświadczeniem. Stały klient AliExpress od 2015 roku, złożyłem ponad 350 zamówień i wygrałem 23 spory z sprzedawcami. Badam niuanse zakupów i sprzedaży na chińskim rynku, dzielę się zdobytymi informacjami i aktualnościami. Pomagam kupującym na AliExpress znaleźć korzystne oferty i wygrywać spory. Odpowiadam na pytania w komentarzach.

Tagi:

Nagłówki: O zakupach na AliExpress, Przewodnik AliHelper - blog o zakupach na AliExpress
Skopiowane!