Kuidas avada vaidlust AliExpressil

Avamine vaidlust AliExpressil on toiming, mis võimaldab kaitsta ostja õigusi, kui tellimusega on probleeme. Selles artiklis esitatakse samm-sammult algoritm, kuidas avada vaidlust AliExpressil 2024. aastal. Ja käsitletakse kõiki võimalikke olukordi, mis on seotud selle toiminguga.

Muuseas, põhjuseid vaidluste jaoks AliExpressil võib olla palju vähem, kui ostate ainult kontrollitud müüjatelt. AliHelper teeb müüja kontrolli AliExpressil. See on teie brauseri jaoks tasuta laiendus. Samuti näitab see hinna muutuste ajalugu, aitab jälgida saadetist, leida sarnaseid tooteid jne.

Mis on vaidlus AliExpressil?

See on ostja ja müüja vahelise konflikti lahendamise protsess, mis tekib siis, kui ostja on rahulolematu toote kvaliteedi, selle kohaletoimetamise või tehingu muude aspektidega. See mehhanism peetakse oluliseks osaks AliExpressi platvormist, pakkudes ostjate õiguste ja huvide kaitset.

Siin on AliExpressi vaidluse peamised aspektid:

 1. Vaidluse põhjused. Vaidlus võib tekkida erinevatel põhjustel, näiteks kui toode ei vasta kirjeldusele, saabus kahjustatud või viibib kohaletoimetamisega. Või kui ostja lihtsalt ei ole rahul toote kvaliteediga.
 2. Vaidluse avamine. Ostja saab avada vaidluse AliExpressi isiklikus kabinetis. Oluline on märkida vaidluse põhjused ja lisada tõendavad tõendid, nagu toote fotod või video või kirjavahetus müüjaga.
 3. Suhtlemine müüjaga. Pärast vaidluse avamist on müüjal võimalus pakkuda lahendust, näiteks osalist raha tagastamist või uue toote saatmist. Suhtlemine müüjaga AliExpressi platvormi kaudu võimaldab osapooltel püüda vaidlust vabatahtlikult lahendada.
 4. AliExpressi sekkumine. Kui pooled ei suuda kokkuleppele jõuda, võib ostja paluda AliExpressi sekkumist. Platvorm pakub erimoderaatoreid, kes analüüsivad tõendeid ja teevad lõpliku otsuse.
 5. Vaidluse tulemus. Vaidluse võitmise korral võib ostja saada osalise või täieliku hüvitise, sealhulgas toote ja kohaletoimetamise maksumuse. Vaidluse tulemus võib varieeruda sõltuvalt konkreetsetest asjaoludest.
 6. Tähtajad. AliExpressi vaidlusel on konkreetsed tähtajad. Ostja peab vaidluse avama kindla aja jooksul pärast toote kättesaamist või kohaletoimetamise tähtaja lõppemist. Tähtajad võivad sõltuda konkreetsest tehingust.
 7. Ostja kaitse. AliExpress väärtustab ostjate õiguste kaitset kõrgelt. Kui müüja ei järgi tehingu tingimusi või ei paku kvaliteetset toodet, võimaldab vaidluste süsteem ostjatel kaitsta oma huve ja saada õiglast lahendust.

Millal tuleks avada vaidlus

Tellimuse mittesaamine

Kui tellimus ei ole saabunud oodatud aja jooksul või üldse ei jõudnud kohale, võite avada vaidlust AliExpressil. Raha tagasi saamiseks või toote asendamiseks. Samuti võib siia alla kuuluda probleeme jälgimisnumbriga. Näiteks kui müüja ei ole seda üldse esitanud või kui number ei ole jälgitav või jälgitav, kuid justkui saadetud valele aadressile. Näiteks teise riiki.

Kahjustatud toote saamine

Kui toode saabus kahjustustega, mis muudavad selle kasutamiskõlbmatuks või rikuvad välimust, võite avada vaidlust AliExpressil raha tagastamiseks või toote asendamiseks.

Madala kvaliteediga toode

Kui ese on valmistatud madala kvaliteediga materjalidest või on halvasti kokku pandud, mis viib kiire kulumise või rahuldava jõudluse puudumiseni, on see hea põhjus vaidluse avamiseks. Tellitud toode peab olema teatud funktsioonidega, komponentidega või tarvikutega, ja kui need puuduvad, võib see samuti olla rahulolematu kvaliteediga. Kui probleemi ei ole võimalik otse müüjaga lahendada, võite oma pretensioonid vormistada vaidlusena.

Toode ei vasta kirjeldusele

Kui ost ei vasta väidetavatele omadustele või on madala kvaliteediga, võite samuti avada vaidlust. Raha tagasi saamiseks või kompensatsiooni saamiseks. Siiski pidage meeles, et kui olete ostnud eseme, lähtudes tootekaardi fotodest, mitte seal esitatud teabest, on tõenäoline, et kaotate vaidluse. Kahjuks püüavad paljud müüjad esitada pilte või fotosid, millel ese näeb välja komplementaarselt. Näiteks tundub suurem kui tegelikult. Samuti võivad kaupluse nimes olla atraktiivsemad omadused. Näiteks “pikal kaablil” võib tootekaardil olla üsna tagasihoidlikud mõõdud.

Vale suuruse või mudeliga toote saamine

Kui saadud toode on vale suuruse, värvi, mudeli või muude omadustega, võite avada vaidlust AliExpressil selle probleemi lahendamiseks. Kuid enne veenduge, et olete tellimuse esitamisel valinud soovitud valikud.

Makseprobleemid

Kui maksmisel on tekkinud probleeme, nagu topeltmaksed või valesti arvestatud maksed, võib vaidluse avamine aidata tagastada raha teie kontole.

AliExpressi vaidluse avamine: samm-sammuline juhend

Logige sisse oma AliExpressi kontole ja avage jaotis “Minu tellimused”. Leidke tellimus, mille kohta soovite vaidluse avada.

Avage tellimuse leht ja vaadake üle tellimuse andmed, sealhulgas tarne staatus, eeldatav tarnekuupäev ja toote seisukord.

Kui teil on tellimusega probleeme, näiteks mittevastavus kirjeldusele, toote kahjustus, puudulik komplekt jne, klõpsake nupul “Avada vaidlust”.

Seejärel valige üks kahest võimalusest:

 1. Toode on osaliselt või täielikult kohale toimetatud (valitakse näiteks kvaliteediprobleemide korral);
 2. Toodet ei ole kohale toimetatud (näiteks kui tarneaeg on möödas).

Pärast tarne staatuse valimist ilmub valikuline põhjuste loend. Valige üks neist ja kirjeldage seda allpool. Saate lisada ka foto- ja videomaterjale.

Pärast vaidluse avamist AliExpressil on müüjal mitu päeva aega vastata ja kokkuleppida tagastamise või vahetamise tingimustes ostjaga. Kui seda ei tehta õigeaegselt, saab ostja automaatselt täieliku raha tagastuse.

Kuidas avada vaidlust mobiilirakenduse kaudu

 1. Logige sisse AliExpressi mobiilirakendusse ja avage jaotis “Minu tellimused”. Leidke tellimus, mille kohta soovite vaidlust alustada.
 2. Edasine toimimisalgoritm on identne sellega, kuidas vaidlust avatakse AliExpressi veebisaidil.

Millal oodata lahendust

Vaidluse lahendamise ooteaeg AliExpressil võib varieeruda sõltuvalt erinevatest teguritest. Platvorm pakub teatavaid orienteeruvaid tähtaegu, kuid need võivad sõltuda konkreetsest olukorrast. Tähtajad võivad varieeruda mõnest päevast kuni mitme nädalani, sõltuvalt vaidluse tüübist ja läbivaatamise staadiumist.

AliExpress püüab vaidlusi õiglaselt lahendada, platvorm on huvitatud sellest, et protsess kulgeks sujuvalt. Usaldage süsteemi ja andke sellele aega olukorra analüüsimiseks.

Kuidas avada vaidlust AliExpressil uuesti

Vaidluse uuesti avamine AliExpressil on võimalik, kui te ei ole vajutanud nuppu “Nõustu”, vaid lihtsalt tühistasite selle, kaitseperiood kehtib ja administratsioon ei ole lõpetanud teravnenud vaidlust müüja kasuks. See võib olla vajalik olukordades, kui te ei ole rahul esialgse vaidluse tulemustega. Oluline on meeles pidada, et vaidluse uuesti avamine on tõsine avaldus ja see peab olema toetatud veenvate tõenditega. Siin on mõned juhtumid, millal see võib olla vajalik ja kuidas seda teha:

 1. Defektne või vale kaup. Kui olete kauba kätte saanud ja avastanud, et see on defektne, kahjustatud või ei vasta kirjeldusele, võite vaidlust uuesti alustada. Veenduge, et teil on fotod ja muud tõendid probleemist.
 2. Probleemid jälgimisnumbriga või kohaletoimetamisega.
 3. Müüja ei tee koostööd. Kui pood ei reageeri teie päringutele või keeldub koostööst esialgse vaidluse raames, võite proovida seda uuesti avada.

Vaidluse uuesti avamine on sarnane esmakordse avamisega.

Oluline on märkida, et vaidlust tuleks uuesti avada ainult juhtudel, kui teil on selleks objektiivsed alused. AliExpressi platvorm vaatab vaidlused põhjalikult läbi ja järgib läbipaistvust lahendamise protsessis. Vaidluse uuesti avamine on teie huvide kaitsmise mehhanism, kuid seda tuleks kasutada vastutustundlikult ja järgida platvormi reegleid ja tingimusi.

Miks vaidlust ei saa avada

On mitmeid põhjuseid, miks võib tekkida raskusi vaidluse avamisega AliExpressil, ja on oluline neid mõista:

 1. Vaidluse tähtaeg on möödas. AliExpress seab kindlad tähtajad vaidluse avamiseks pärast kauba kättesaamist või tarneaja möödumist. Kui see tähtaeg on möödas, võib süsteem blokeerida vaidluse avamise võimaluse.
 2. Tellimus pole veel saabunud. Mõnel juhul ei saa te vaidlust avada, kui tellimus pole veel kohale jõudnud. Oodake, kuni tellimus saabub, ja seejärel avage vaidlus, kui teil on kaubaga probleeme.
 3. Probleemid internetiühenduse või brauseriga. Mõnikord võivad tehnilised probleemid takistada vaidluse avamist. Proovige lehte värskendada või kasutage teist brauserit.
 4. Probleemid veebisaidi või mobiilirakenduse töös. Tehnilised probleemid võivad esineda ka platvormi poolel. Kui kahtlustate seda, võtke ühendust AliExpressi klienditoega.
 5. Andmed pole õigesti sisestatud. Vaidluse avamisel on oluline sisestada korrektsed andmed, nagu tellimuse number, probleemi kirjeldus ja tõendid. Nendes andmetes esinevad vead võivad põhjustada vaidluse avamise ebaõnnestumise.
 6. Konto blokeerimine. Harvadel juhtudel võidakse AliExpressi konto ajutiselt blokeerida erinevate platvormi reeglite rikkumiste tõttu. Sellisel juhul on vaidluse avamise võimalus samuti piiratud.

Kui teil on raskusi avada vaidlust AliExpressil, soovitatakse esmalt kontrollida tähtaegu ja sisestatud andmete õigsust. Kui probleem püsib, võite pöörduda AliExpressi klienditoe poole, et saada täiendavat abi ja nõuandeid. On oluline lahendada vaidlusi vastavalt platvormi reeglitele, et tagada probleemi õiglane lahendamine.

Kokkuvõte

AliExpress, olles üks suurimaid veebiplatvorme kaupade ostmiseks Hiinast ja teistest riikidest, on miljonite ostjate ja müüjate vaheline vahendaja. AliExpressi huvi ausate vaidluste lahendamise vastu nende osapoolte vahel on ilmne mitmel põhjusel: maine säilitamine, uute klientide meelitamine ja olemasolevate klientide lojaalsuse tugevdamine, kvaliteetse teeninduse edendamine, pettuseriskide vähendamine ja positiivse maine hoidmine.

AliExpress on vahendaja, kes püüab luua usaldusväärset keskkonda veebipõhiseks kauplemiseks. Ausate vaidluste lahendamine on selle strateegia üks võtmetegureid. See võimaldab platvormil areneda, meelitada ligi uusi kasutajaid ja tagada miljonitele tarbijatele üle maailma turvalised ja rahuldustpakkuvad ostud.

Oluline on meeles pidada, et vaidluse lahendamise protsess AliExpressil võib võtta aega. Ja see nõuab tähelepanu tõendite esitamisel ja probleemi kirjeldamisel. Olge kannatlik, ärge mingil juhul olge müüjale või platvormi esindajatele ebaviisakas, järgige juhiseid ja kontrollige regulaarselt oma vaidluse staatust. Nüüd te teate, kuidas avada vaidlust AliExpressil.

Maria Kolman
Internetiturundaja ja autor 10-aastase kogemusega. Püsiklient AliExpressis alates 2015. aastast, olen teinud üle 350 tellimuse ja võitnud 23 vaidlust müüjatega. Uurin Hiina turuplatsi ostude ja müükide nüansse, jagan saadud teavet ja uudiseid. Aitan AliExpressi ostjaid leidma soodsaid pakkumisi ja vaidlusi võitma. Vastan kommentaarides küsimustele.
Telli
Teavitage
guest
0 kommentaarid
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare

Sildid:

Rubriigid: AliHelper Guide - blogi AliExpressi ostude kohta, Ostude tegemisest AliExpressil
Скопировано!