Jak anulować zamówienie na AliExpress

Anulowanie zamówienia na AliExpress to proces, który może być wymagany z różnych powodów, nawet jeśli zakup był początkowo przemyślany i rozważny. Zamówienie może być anulowane tylko przez kupującego lub administrację platformy, na przykład, jeśli mają wątpliwości co do legalności i prawomocności działań którejkolwiek ze stron transakcji. W tym artykule opowiemy, jak anulować zamówienie na AliExpress w 2024 roku.

Подробная инструкция как отменить заказ на АлиЭкспресс

Powody anulowania zamówienia na AliExpress

  1. Kupujący zmienia zdanie co do zamówienia towaru w ogóle lub u konkretnego sprzedawcy;
  2. Paczka nie dociera przez długi czas lub w ogóle nie jest śledzona, a termin ochrony kupującego zbliża się do końca;
  3. Produkt nie odpowiada opisowi na stronie produktu lub wysłano zupełnie inny przedmiot. Na przykład może to być związane z brakiem ważnych cech lub niekompletnym wyposażeniem produktu;
  4. Podczas składania zamówienia przez kupującego nastąpił błąd w adresie lub kompletacji produktu;
  5. Zakup może zostać anulowany przypadkowo.

Najpierw sprawdź status swojego zamówienia na AliExpress. Jeśli jeszcze nie zostało przetworzone, możesz je anulować bez problemów. Jeśli jednak status zmienił się na „Oczekujące na wysyłkę”, „Wysłane”, „W drodze”, „W dostawie” lub „Dostarczone”, anulowanie zamówienia będzie już trudniejsze.

Anulacja nieopłaconego zamówienia

Jeśli klikniesz „Złóż zamówienie”, a potem zamkniesz okno bez finalizacji płatności, w podsekcji „ Nie zapłacono” sekcji „Zamówienia” pojawi się aktywne zamówienie.

Aby je anulować, przejdź na stronę zamówienia przez „Szczegóły zamówienia”.


Kliknij „Anuluj zamówienie”. I po wybraniu powodu, anuluj zamówienie. Twoje zakupy zostaną natychmiast anulowane.

Anulacja zamówienia po opłaceniu

Takim samym algorytmem anuluje się również zamówienia opłacone, ale jeszcze nie wysłane. AliExpress wskazuje, że środki za anulowany zakup zostaną zwrócone w ciągu 3-20 dni, ale na tym etapie mogą zostać zwrócone również w ciągu kilku minut. Można również wybrać jako sposób zwrotu – natychmiastowe otrzymanie bonusów na konto AliExpress.

Anulacja zamówienia po wysłaniu

Jeśli twoje zamówienie jest w drodze, musisz skontaktować się ze sprzedawcą i powiedzieć mu, że chcesz anulować zakup. W tym celu wejdź na stronę swojego zamówienia i naciśnij „Napisz do sprzedawcy”. I wyślij wiadomość o chęci anulowania wysyłki paczki. Zazwyczaj sprzedawca odpowiada w ciągu 24-48 godzin.

Oczywiście, łatwiej jest osiągnąć anulowanie, jeśli kupujesz u odpowiednich sprzedawców. Znalezienie takich ułatwi AliHelper, dzięki funkcji „Ocena sprzedawcy”. To darmowe rozszerzenie do twojej przeglądarki.

Jak tylko sprzedawca otrzyma twoją wiadomość o chęci anulowania zakupu, może zaproponować kilka opcji: anulować zamówienie i otrzymać pełny zwrot pieniędzy, anulować zakup i otrzymać częściowy zwrot lub kontynuować realizację zamówienia. Jeśli sprzedawca zgadza się anulować opłacone zamówienie i zwrócić ci pieniądze. Musi wysłać prośbę o anulowanie. W tym przypadku otrzymasz powiadomienie e-mail o pomyślnym anulowaniu. I o zwrocie pieniędzy na twoją kartę kredytową lub inny sposób płatności, który użyłeś przy zakupie. Jeśli otrzymasz powiadomienie, że wysłane zamówienie zostało anulowane i pieniądze zostały zwrócone na twoją kartę, śledź proces zwrotu pieniędzy.

Jak anulować zamówienie w aplikacji mobilnej

Tak jak w przypadku witryny, anulować zamówienie przez aplikację na telefonie bez otwierania sporu można tylko wtedy. Gdy towar nie został wysłany.

Aby to zrobić, przejdź do sekcji „Profil”, a następnie do „Zamówienia” i wybierz odpowiedni. Na otwartej stronie naciśnij przycisk „Anuluj zamówienie”.

Zamówienie anulowane. Kiedy wrócą pieniądze?

Zazwyczaj proces może trwać od 3 do 20 dni, w zależności od twojego banku i metody płatności.

Często zadawane pytania

Dlaczego na AliExpress nie ma przycisku „Anuluj zamówienie”?

Anulować zamówienie, klikając odpowiedni przycisk. Można tylko wtedy, gdy paczka jeszcze nie została wysłana. Po wysłaniu przycisk znika i anulować zakup można tylko poprzez kontakt ze sprzedawcą lub otwarcie sporu.

Co zrobić, jeśli sprzedawca odmawia zwrotu pieniędzy?

Jeśli sprzedawca nie odpowiada na twoje wiadomości lub odmawia anulowania zamówienia, możesz skontaktować się z obsługą klienta AliExpress. W tym celu wejdź na stronę swojego zamówienia i naciśnij „Otwórz spór” i postępuj zgodnie z instrukcjami. W takim przypadku możesz potrzebować dostarczyć dowody na to, że sprzedawca nie wypełnia swoich zobowiązań. Ważne jest, aby pamiętać, że anulowanie po wysłaniu może wiązać się. Z sankcjami karnymi ze strony AliExpress.

Co zrobić, jeśli przypadkowo anulowałem zamówienie?

Przypadkowo zrezygnować z zamówienia można tylko, jeśli jeszcze nie zostało wysłane. Wszystkie anulowane zamówienia znajdują się w odpowiedniej sekcji. W podsekcji „Archiwum”. Po prostu zamów potrzebne rzeczy ponownie.

Czy muszę zwrócić zamówienie na AliExpress, jeśli zostało anulowane, ale mimo to dotarło?

Jeśli w wyniku rozwiązania sporu na AliExpress otrzymałeś zwrot pieniędzy za towar. Ale ostatecznie dotarł on do ciebie, nie musisz go zwracać sprzedawcy ani ponownie płacić. Niezależnie od próśb sprzedawcy.

Jak widać z powyższych kroków, anulowanie zamówienia na AliExpress technicznie nie jest trudną procedurą, jeśli działasz szybko i poprawnie. Jednak może wymagać cierpliwości i komunikacji ze sklepem lub przedstawicielami AliExpress. Ważne jest, aby śledzić status przesyłki i kontaktować się ze sprzedawcą na czas, aby uniknąć nieporozumień. I upewnij się, że otrzymasz swoje pieniądze z powrotem. Teraz wiesz, jak działa anulować zamówienie na AliExpress i kiedy otrzymasz zwrot środków.

Maria Kolman
Internetowy marketer i autor z 10-letnim doświadczeniem. Stały klient AliExpress od 2015 roku, złożyłem ponad 350 zamówień i wygrałem 23 spory z sprzedawcami. Badam niuanse zakupów i sprzedaży na chińskim rynku, dzielę się zdobytymi informacjami i aktualnościami. Pomagam kupującym na AliExpress znaleźć korzystne oferty i wygrywać spory. Odpowiadam na pytania w komentarzach.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze

Tagi:

Nagłówki: O zakupach na AliExpress, Przewodnik AliHelper - blog o zakupach na AliExpress
Skopiowane!