Historia przeglądania na AliExpress

Historia przeglądania na AliExpress – to użyteczna funkcja, która może sprawić, że twoje zakupy będą szybsze i prostsze. W tym artykule przedstawimy aktualne informacje na rok 2024.

Dlaczego historia przeglądania jest potrzebna

Szybkie wyszukiwanie

Podczas odwiedzania AliExpress często przeglądamy wiele towarów, zanim zdecydujemy, czego dokładnie potrzebujemy. Historia przeglądania na AliExpress pomaga przyspieszyć i ułatwić ten proces. Możesz wrócić do towarów, które Cię zainteresowały, bez konieczności ponownego ich wyszukiwania. Ponieważ AliExpress to marketplace, czyli platforma handlowa dla tysięcy różnych sklepów, ten sam towar może być oferowany przez różnych sprzedawców, a każdy z nich może mieć różne ceny, oceny i warunki dostawy. Ponadto, jeśli znalazłeś interesujący Cię towar przypadkowo, a nie przez zapytanie w wyszukiwarce, ponowne znalezienie go może być trudne ze względu na skłonność chińskich sprzedawców do nadawania swoim towarom nietypowych nazw.

Porównanie towarów

Historia przeglądania pozwala łatwo porównywać różne towary. Możesz wrócić do kilku opcji i przeanalizować ich cechy, ceny i opinie przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Obserwacja cen

Jeśli nie jesteś gotowy do natychmiastowego zakupu, historia przeglądania może być przydatna do śledzenia cen. Możesz monitorować zmiany cen towarów i kupować je, gdy staną się bardziej przystępne.

Chociaż jest na to znacznie prostszy sposób – zapisanie się na monitorowanie obniżek cen konkretnego towaru za pomocą naszego darmowego rozszerzenia przeglądarki AliHelper. Wystarczy wejść na kartę towaru, otworzyć sekcję „Zmiana ceny” i kliknąć przycisk „+ Obserwuj cenę”. Następnie rozszerzenie będzie wysyłać Ci e-mail lub powiadomienia, gdy cena spadnie.

Wskazówki i rekomendacje

AliExpress wykorzystuje informacje z Twojej historii przeglądania do oferowania spersonalizowanych rekomendacji i reklam. Może to pomóc Ci znaleźć towary, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom i preferencjom.

Ulubione towary

Czasami możesz przypadkowo zamknąć stronę z towarem, który Ci się spodobał. Historia przeglądania pozwala łatwo wrócić do niego i dodać go do ulubionych, aby nie stracić go z oczu.

Jak znaleźć ostatnio przeglądane towary na stronie AliExpress

Aby zobaczyć historię przeglądanych towarów na aliexpress.com, należy:

1. Zalogować się na stronie;

2. Wejść w swój profil, w podsekcję „Podgląd”;

3. Kliknąć na ikonę „Oglądane”;

4. Otworzy się strona z przeglądanymi towarami.

Jak znaleźć ostatnio przeglądane towary w aplikacji AliExpress

  1. Otwórz aplikację mobilną;
  2. Wejdź w sekcję „Mój profil”;
  3. Przewiń do sekcji „Usługi”, pod nią będzie ukryta sekcja „Oglądane”, którą można zobaczyć, klikając na nazwę sekcji.

Jak wyczyścić historię przeglądania na AliExpress

Strona internetowa

W sekcji „Oglądane” kliknij przycisk „Delete All”. A jeśli chcesz wyłączyć zapisywanie przeglądanych towarów zasadniczo, kliknij przycisk „Setting” obok i wybierz „Turn off Recently Viewed Products”.

Gdy zdecydujesz się ponownie włączyć zapisywanie, kliknij ponownie przycisk „Setting” i teraz wybierz „Turn on Recently Viewed Products”.

Aplikacja mobilna

W aplikacji mobilnej AliExpress nie ma możliwości po prostu wyczyścić historii, można ją tylko wyłączyć. Jednak spowoduje to usunięcie wszystkich danych o przeglądanych towarach.

  1. Otwórz aplikację mobilną;
  2. Wejdź w sekcję „Mój profil”;
  3. Przejdź do sekcji „Ustawienia”;
  4. Przejdź do sekcji „Oglądane”;
  5. Wyłącz funkcję.

Dlaczego usuwać lub wyłączać historię przeglądania na AliExpress

Prywatność

Jeśli ktoś inny korzysta z Twojego komputera lub profilu AliExpress do robienia zakupów, istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć ukryć swoją historię wyszukiwania przed tą osobą lub grupą osób. Jednak pamiętaj, że w takim przypadku ważne jest również usunięcie historii wyszukiwania na stronie lub w aplikacji AliExpress, a także wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki.

Poprawa rekomendacji

AliExpress wykorzystuje dane z Twojej historii przeglądania do dostarczania spersonalizowanych rekomendacji. Wyczyszczenie starych danych może pomóc poprawić te rekomendacje, czyniąc je bardziej aktualnymi i odpowiadającymi Twoim obecnym zainteresowaniom.

Jak zastąpić historię przeglądania na AliExpress

Rozszerzenia przeglądarki

Jak już wspomniano, w darmowych rozszerzeniach, na przykład w AliHelper, istnieje możliwość zapisywania ulubionych towarów i nawet śledzenia obniżek cen na nie.

Ulubione

Jeśli uważasz, że towar, który przeglądasz w danym momencie, jest dla Ciebie interesujący, dodaj go do „Ulubionych”, aby móc szybko wrócić do niego później. W tym celu kliknij ikonę z sercem obok ceny na stronie lub obok paska wyszukiwania w aplikacji mobilnej.

W obu przypadkach ulubione towary można znaleźć w Twoim profilu w odpowiedniej sekcji.

Historia wyszukiwania w przeglądarce

Jeśli nie wyczyściłeś historii przeglądania w przeglądarce po przeglądaniu interesujących Cię towarów, możesz spróbować znaleźć je tam.

Zatem historia przeglądania na AliExpress to nie tylko „ściągawka” dla pamięci, ale użyteczne narzędzie do ulepszania Twoich zakupów na tej popularnej platformie. Pomaga kupującym być bardziej świadomymi, oszczędzając Twój czas i pieniądze i wrócić, aby złożyć zamówienie. Ważne jest również, aby wiedzieć o procesie usuwania historii przeglądania.

Maria Kolman
Internetowy marketer i autor z 10-letnim doświadczeniem. Stały klient AliExpress od 2015 roku, złożyłem ponad 350 zamówień i wygrałem 23 spory z sprzedawcami. Badam niuanse zakupów i sprzedaży na chińskim rynku, dzielę się zdobytymi informacjami i aktualnościami. Pomagam kupującym na AliExpress znaleźć korzystne oferty i wygrywać spory. Odpowiadam na pytania w komentarzach.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze

Tagi:

Nagłówki: O zakupach na AliExpress, Przewodnik AliHelper - blog o zakupach na AliExpress
Skopiowane!