Jak wybrać sprzedawcę na AliExpress

­Podczas zakupów na AliExpress zwykle zwracamy uwagę na charakterystykę produktu, cenę, terminy i koszty dostawy. Czasami zapominamy o tak ważnym niuansie, jak wybór sprzedawcy. AliExpress składa się z setek tysięcy sklepów. Niektóre z nich specjalizują się w konkretnych markach lub kategoriach towarów, inne sprzedają wszystko pod rząd. Niektóre prowadzą handel uczciwie w stosunku do kupującego, inne mogą oszukać lub lekceważyć zamówienie, wysyłając nie ten model lub wadliwy produkt. A czasami nawet talię kart zamiast telefonu, na przykład.

To właśnie od sprzedawcy na AliExpress zależy, co dostaniesz i jak szybko, jak dobrze zapakowany będzie towar, czy spór zostanie rozwiązany terminowo i w pełni, jeśli coś pójdzie nie tak. Dlatego wybór sklepu wymaga należytej uwagi. Przyjrzyjmy się parametrom, które pomogą określić wiarygodnego sprzedawcę.

Czy można ufać sklepom na AliExpress

Za każdym sklepem na AliExpress, z rzadkimi wyjątkami, stoją różni ludzie. Oczywiście, są tacy, którzy gotowi są dla szybkiego zysku prowadzić działalność oszukańczą. Ale są też tacy, którzy przez lata pracują nad swoją reputacją i nawet z powodu najmniejszego Twojego niezadowolenia, nawet jeśli nie mają winy w zaistniałej sytuacji, gotowi są zaoferować Ci zniżkę, prezent itp. Dlatego ważne jest, aby z góry wiedzieć, od którego sprzedawcy warto kupować.

Ocena sprzedawcy

Ocena sprzedawcy jest wyświetlana w lewym górnym rogu, gdy najedziesz kursorem na wiersz z informacjami o sprzedawcy AliExpress. Jednak informacji tam jest niewiele. I tę ocenę sklepy mogą sobie podbijać. Poza tym, aby zobaczyć tę ocenę, musisz wejść na stronę każdego sklepu, którego produkt Cię zainteresował.

Obiektywną szczegółową ocenę sprzedawcy na AliExpress według 5 kryteriów może pokazać darmowe rozszerzenie przeglądarki AliHelper.

Oto ocena tego samego sprzedawcy, którą możesz zobaczyć bezpośrednio na karcie zainteresowanego Cię produktu.

AliHelper pomoże Ci także śledzić przesyłki i zniżki, pokaże wykres zmian cen itp. Ma też funkcję „Powiązane produkty”. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie warto kupować od tego konkretnego sprzedawcy.

Czas obecności na AliExpress

Termin “firma jednodniowa” jest aktualny także dla sklepów na AliExpress. Oczywiście, nie należy podejrzewać każdego nowicjusza, należy brać pod uwagę wszystkie czynniki łącznie. Jednak obecność na platformie przez pół roku w pewnym stopniu może świadczyć o tym, że sprzedawca zarejestrował się ponownie, ponieważ jego ocena spadła. Lub będzie stosował różne oszukańcze schematy, ponieważ nie ma nic do stracenia. Z drugiej strony – sklep, który został zarejestrowany kilka lat temu i ma wysoką ocenę – z dużym prawdopodobieństwem jest godny zaufania.

Liczba sprzedaży, opinie o towarze i ocena produktu

Te parametry należy rozważać kompleksowo, aby wybrać sprzedawcę na AliExpress. Jeśli produkt będzie miał ocenę 5/5, ale kupiło go tylko 3 osoby, trudno uznać to za niezaprzeczalny znak wiarygodnego sklepu i dobrego produktu. Z drugiej strony, jeśli produkt został kupiony 9,5 tysiąca razy, a jego ocena wynosi 4,4/5 (najlepiej, aby była nie niższa niż 4,5), warto przeczytać opinie. Niestety, zdarza się, że klienci nie rozumieją produktu, mylą się co do jego funkcjonalności, mścą się na sprzedawcy z jakiegoś nieobiektywnego powodu. Lub wylewają na niego swoją frustrację z powodu problemów z kurierem, firmą dostawczą, punktem odbioru lub kierownikiem poczty.

Należy także być czujnym, gdy opinii jest mniej niż 20% liczby zakupów, a ocena jest wysoka. Może to być znak podbijania.

Specjalizacja sklepu

Niektóre sklepy mogą specjalizować się w poszczególnych kategoriach towarów. Na przykład sprzedaż techniki Xiaomi na licencji, odzież dziecięca, przedmioty artystyczne, sprzęt wędkarski itp. Tacy sprzedawcy często mają znacznie głębszą wiedzę w swojej niszy, mogą dawać eksperckie rekomendacje, oferować unikalne lub nawet rzadki produkty, których trudno znaleźć w innych sklepach. Do specjalistycznych sprzedawców na AliExpress zazwyczaj ma się większe zaufanie, ponieważ cenią sobie swoją profesjonalną reputację. Dlatego, jeśli szukasz czegoś konkretnego lub chcesz mieć pewność co do jakości i wiarygodności sklepu, lepiej wybrać sprzedawcę na AliExpress specjalistycznego, a nie uniwersalnego, który sprzedaje wszystko.

Komunikacja ze sprzedawcą

Jeśli planujesz zamówić drogi lub ważny dla Ciebie przedmiot, a także jeśli masz jakiekolwiek pytania – nie wahaj się rozmawiać ze sprzedawcą. Oczywiście gotowość do szybkiej i uprzejmej odpowiedzi na pytania nie jest oznaką uczciwości. Jednak pomoże to ocenić jego adekwatność i profesjonalizm, sprawdzić, jak bardzo reprezentant sklepu jest responsywny, jak odpowiada na Twoje pytania. Im więcej informacji uzyskasz z komunikacji, tym łatwiej będzie uzasadnienie wyboru sprzedawcy na AliExpress.

U którego sprzedawcy na AliExpress lepiej kupować

Oto cechy pośrednio wskazujące na sprzedawcę, którego warto wybrać:

Jak uniknąć oszustów

Jak odróżnić prawdziwe zniżki od fałszywych

Nawet jeśli udało Ci się znaleźć sprzedawcę. Który jest wiarygodny pod każdym względem, warto także sprawdzić. Czy nie oferuje Ci fałszywej zniżki na konkretny produkt. W tym również pomoże Ci AliHelper.

1. Wejdź na kartę żądanego produktu i sprawdź cenę przed zniżką. Na przykład, sklep oferuje bezprzewodową stację ładowania. Która kiedyś podobno kosztowała 30,66 euro, z 66% zniżką;

2. Otwórz sekcję „Zmiana ceny” w AliHelper. W naszym przypadku widać, że ta stacja ładowania nigdy nie kosztowała więcej niż 10,35 euro. Sprzedawca tylko udaje, że chce zaoferować hojną zniżkę;

3. Jeśli widzisz, że cena była wcześniej niższa niż obecnie. I chcesz kupić ten produkt korzystniej, kliknij przycisk „+ Obserwuj cenę”. Gdy cena ponownie spadnie, otrzymasz powiadomienie.

Teraz wiesz, jak wybrać sprzedawcę na AliExpress w 2024 roku, u którego lepiej kupować. Badaj każdego z nich przed złożeniem zamówienia. Życzymy Ci udanych i korzystnych zakupów!

Maria Kolman
Internetowy marketer i autor z 10-letnim doświadczeniem. Stały klient AliExpress od 2015 roku, złożyłem ponad 350 zamówień i wygrałem 23 spory z sprzedawcami. Badam niuanse zakupów i sprzedaży na chińskim rynku, dzielę się zdobytymi informacjami i aktualnościami. Pomagam kupującym na AliExpress znaleźć korzystne oferty i wygrywać spory. Odpowiadam na pytania w komentarzach.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarze
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze

Tagi: ,

Nagłówki: O zakupach na AliExpress, Przewodnik AliHelper - blog o zakupach na AliExpress
Skopiowane!