Niewłaściwy produkt z AliExpress

Jeśli otrzymaliście niewłaściwy produkt z AliExpress, ważne jest, aby wiedzieć, że istnieją określone kroki, które można podjąć, aby rozwiązać ten problem w 2024 roku.

Jednak prawdopodobieństwo jego wystąpienia można znacznie zmniejszyć, kupując tylko od zaufanych sprzedawców. W znalezieniu takich pomoże AliHelper. To darmowe rozszerzenie do przeglądarki z wieloma funkcjami. Pokaże wam obiektywną, szczegółową ocenę każdego sprzedawcy według 5 kryteriów.

Przyszedł niewłaściwy produkt z Aliexpress: możliwe przyczyny

 1. Nieostrożność sprzedawcy. Jeśli przyszedł produkt innego koloru lub w innej konfiguracji, prawdopodobnie sprzedawca popełnił błąd podczas kompletowania zamówienia;
 2. Oszustwo ze strony sprzedawcy. Jeśli na przykład otrzymaliście talię kart zamiast smartfona, nie można tego wytłumaczyć zwykłą nieostrożnością ze strony sklepu. To wyraźne działania oszukańcze;
 3. Błąd w zamówieniu. Przejrzyjcie dokładnie szczegóły swojego zamówienia. Być może przypadkowo wybraliście niewłaściwą konfigurację;
 4. Przesadzone zdjęcia. Na przykład, chcieliście zamówić figurkę, spojrzeliście na zdjęcia na karcie produktu, które były wykonane w taki sposób, że wydawała się większa, niż jest w rzeczywistości, i na ich podstawie podjęliście decyzję o jej rozmiarze. Chociaż w tej samej karcie produktu podane są jej rzeczywiste wymiary. To samo dotyczy koloru przedmiotu, materiału, z którego został wykonany, itp.;
 5. Paczka została otwarta i podmieniona lub częściowo / całkowicie usunięta po drodze. Jeśli macie podejrzenia, nie odbierajcie przesyłki. Należy ją otworzyć w obecności upoważnionej osoby i odesłać ją z powrotem, sporządzając odpowiedni dokument.

Jak udowodnić, że przysłali niewłaściwy produkt

 1. Przyzwyczajcie się do nagrywania wideo rozpakowywania zamówień z AliExpress, zwłaszcza jeśli chodzi o drogie rzeczy. Upewnijcie się, że dobrze widoczny jest numer śledzenia wysłanej przesyłki i integralność opakowania;
 2. Jeśli towar różni się wagą od tej podanej na opakowaniu do przesyłki pocztowej, ważcie go i zarejestrujcie to na zdjęciu lub wideo;
 3. Zrób zdjęcie z każdej strony, koncentrując się na wadach lub niezgodnościach towaru z deklarowanymi cechami. Jeśli rozmiar przedmiotu jest inny – połóżcie obok linijkę lub centymetr. Jeśli przyszła odzież, która znacznie różni się rozmiarem, zrób zdjęcie w niej.

Co robić, jeśli wysłali niewłaściwy produkt

Sprawdź szczegóły zamówienia

Dokładnie sprawdźcie szczegóły swojego zamówienia, w tym nazwę produktu, opis, kolor, rozmiar i inne cechy. Upewnijcie się, że otrzymaliście dokładnie to, co zamówiliście. Czasami dochodzi do nieporozumień z powodu błędów w opisie produktu lub niewłaściwego wyboru opcji podczas składania zamówienia.

Skontaktuj się ze sprzedawcą

Jeśli jesteście pewni, że otrzymaliście inny produkt, niezwłocznie skontaktujcie się ze sprzedawcą przez platformę AliExpress. Opiszcie problem i dołączcie zdjęcia lub wideo, aby zilustrować różnicę między otrzymanym towarem a tym, co zamówiliście. Możliwe, że to była prosta pomyłka i sprzedawca będzie gotów pomóc wam z wymianą lub zwrotem towaru.

Oceń politykę sprzedawcy i platformy

Przed złożeniem zamówienia ważne jest, aby zapoznać się z polityką sprzedawcy i polityką AliExpress w zakresie zwrotów i sporów. Niektórzy sprzedawcy oferują politykę zwrotu lub wymiany towaru w przypadku niezadowolenia klienta. Inni mogą zaoferować częściowy lub pełny zwrot pieniędzy. Sprawdźcie terminy i warunki zwrotu, aby wiedzieć, jakie opcje są dostępne w waszym przypadku.

Otwórz spór w systemie AliExpress

Jeśli sprzedawca nie odpowiada na waszą prośbę lub nie oferuje satysfakcjonującego rozwiązania, możecie otworzyć spór w systemie AliExpress. To pozwoli wam uzyskać interwencję platformy i pomoc w rozwiązaniu problemu. W trakcie sporu będziecie musieli dostarczyć dowody, takie jak zdjęcia, opis problemu i korespondencję ze sprzedawcą.

Postępuj zgodnie z instrukcjami platformy

W trakcie sporu lub zwrotu towaru postępujcie zgodnie z instrukcjami i zaleceniami udzielanymi przez AliExpress. Pomogą one w prawidłowym wypełnieniu wymaganych formularzy i dostarczeniu dowodów na wasz problem. Bądźcie uważni i dokładnie postępujcie zgodnie z wskazówkami, aby zwiększyć swoje szanse na pomyślne rozwiązanie sporu i otrzymanie odszkodowania.

Bądźcie cierpliwi

Ważne jest, aby pamiętać, że proces rozwiązania problemu może zająć pewien czas. Zazwyczaj sprzedawcy i AliExpress starają się rozwiązywać spory i zadowolić klientów. Ale może to wymagać pewnego czasu na przetworzenie i sprawdzenie informacji. Bądźcie cierpliwi i kontynuujcie współpracę ze sprzedawcą i platformą, aby osiągnąć pożądany wynik.

Jak wybrać zaufanego sprzedawcę na AliExpress

Przy wyborze zakupy na AliExpress zawsze warto ocenić ocenę i opinie sprzedawcy. Zwróćcie uwagę na ogólną reputację sprzedawcy, a także na jego opinie dotyczące wymiany lub zwrotu towaru. Jeśli sprzedawca ma dobrą ocenę i pozytywne opinie od innych klientów, może to wskazywać na to, że sprzedawca jest gotowy rozwiązywać problemy i zadowalać klientów.

Sprawdź ocenę sprzedawcy za pomocą zewnętrznego rozszerzenia, takiego jak AliHelper. Często pokazują one parametry, których sklep nie może bezpośrednio lub pośrednio manipulować.

Kroki postępowania, gdy przyszedł niewłaściwy produkt

 1. Jeśli odkryjecie, że coś jest nie tak z produktem w punkcie odbioru i nie chcecie go odbierać, postarajcie się natychmiast zorganizować zwrot;
 2. Jeśli już w domu zauważyliście, że produkt jest uszkodzony lub nie odpowiada zadeklarowanym specyfikacjom, macie 15 dni na otwarcie sporu. Zalogujcie się na swoje konto AliExpress, przejdźcie do sekcji „Zamówienia”, a następnie do podsekcji „Archiwum”. Kliknijcie na odpowiednie zamówienie. W sekcji „Pomoc z zamówieniem” wybierzcie opcję „Czat dotyczący zamówienia i spór”;
 3. Następnie kliknijcie „Otwórz spór” i wybierzcie odpowiednią przyczynę.

W przypadku, gdy przyszedł niewłaściwy produkt z AliExpress, nie panikujcie. Postępujcie zgodnie z powyższymi krokami, aby aktywnie rozwiązać problem. W większości przypadków AliExpress i sprzedawcy starają się zapewnić satysfakcjonujące rozwiązanie. Ważne jest, aby być uprzejmym i jasno określić swoje wymagania i oczekiwania. W rezultacie możecie otrzymać wymianę produktu, zwrot pieniędzy lub inne satysfakcjonujące rozwiązanie.

Maria Kolman
Internetowy marketer i autor z 10-letnim doświadczeniem. Stały klient AliExpress od 2015 roku, złożyłem ponad 350 zamówień i wygrałem 23 spory z sprzedawcami. Badam niuanse zakupów i sprzedaży na chińskim rynku, dzielę się zdobytymi informacjami i aktualnościami. Pomagam kupującym na AliExpress znaleźć korzystne oferty i wygrywać spory. Odpowiadam na pytania w komentarzach.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarze
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Edo
Edo
18 dni temu

Witam szukam pomocy w rozwiązaniu problemu zakupu na aliexpres kupiłem trzy przedmioty w ofercie choice najpierw przyszedł jeden był ok po kilku dniach przyszły dwa pozostałe jeden ok a drugi niezgodny wymiary miał być większy a dostałem mniejszy chodzi o wiertła stopniowane a zamówienie na stronie jest jako jedno co zrobić w takiej sytuacji reklamować całość czy tylko ten jeden i jak to zrobić , druga sytuacja to kupiłem sednik fi 45 mm koszt 10.35 a przyszedł sednik fi 14 mm wartość podana na stronie produktu to 5.47 i rozmiar podany fi 14 mm , skoro opłaciłem 10.35 to niema mowy żebym zrobił błąd przy zamówieniu skoro fi 14mm kosztuje 5.47 co zrobić żeby odzyskać pieniądze lub dostać właściwy produkt to mój pierwszy problem tego typu dlatego potrzebuję pomocy kogoś kto ma już doświadczenie w reklamowaniu zakupów na aliexpres żeby ni popełnić błędu


Tagi: ,

Nagłówki: O zakupach na AliExpress, Przewodnik AliHelper - blog o zakupach na AliExpress
Skopiowane!